KORDUMA KIPPUVAD KÜSIMUSED

Igal aastal saame sarnaseid küsimusi seoses suvelillede kasvatamise, hooldamise ja valikuga. Kui arvad, et siit on midagi olulist puudu või vajaks täiendamist, siis anna kommentaariga märku või saada meile sõnum.


Milline suvelill on külmakindel?


Meie sortimendis talub väiksemaid kevadisi öökülmasid vaid võõrasema - kuni -5 kraadi. Head külmakindlust on näidanud ka pärdiklill ja loomulikult sarvkannike. Sügisel, kui taimed on juba suured ja jõulised, kannatavad esimesi väiksemaid öökülmasid enamik suvelilledest.


Millist suvelillede väetist kasutada?


Väetamisel tuleb esiteks analüüsida, millisele taimeosale rammu on vaja lisada - kas õiele või lehele. Lämmastikurikkad väetised nagu kanakaka lisavad jõudlust lehtedele. Õitsemisaja pikendamiseks tuleks valida aga spetsiaalne õitsvate lillede väetis. Erinevaid aeglaselt sulavaid tükkväetisi meie ei soovita - kogemus on näidanud, et sügisel potti lahti lammutades on väetisetükid ikka mullas ja sulamist eriliselt toimunud ei ole. Parim väetis on selline, mida saab lisada kastmisveele. Küsi aianduspoest vedelväetist õitsvatele lilledele ja lisa seda kastmisveele igal teisel või kolmandal kastmisel, kindlasti korra nädalas.


NB! Tuleb meeles pidada, et tuhkkuiva taime väetada ei tohi. Nii kõrvetab väetis juured ära. Kui taim on läbikuivanud aga vajab ka väetist, siis tuleb eelnevalt taim puhta kastmisveega üles turgutada ning seejärel väetiseveega lisa anda.


Kas närbunud õisikuid tuleb noppida?


Oleneb! Närbunud õisikutesse kasvatab taim seemet. Õitsemine ongi looduslikult taimedele ülioluline tegevus paljunemiseks ja nii võib taim hetkeks kasvamise puha ära unustada. Kui on soov, et taim suunaks oma energia aga kasvamisele ja õitsemisele, siis tuleb ka närbunud õisikud eemaldada. Kõige rohkem esineb seda muret surfiinia sortidega (suureõielised petuuniad). Samas nt puistuuniate ja puispetuuniate puhul aitab probleemi lahendada korralik väetamine.


Loomulikult on tegemist ka esteetilise otsusega. Meie ikka nopiks - see tegevus on lihtsalt nii efektiivne stressimaandaja.


Õisikute eemaldamisel tuleb tähelepanu pöörata, et eemaldatud saab ka nn õiepõhi, sest just selle külge seeme tekib.


0 comments